Publikacja

Publikacja to proces pozwalający na wyeksportowanie strony utworzonej w systemie Fennec CMS na wskazany serwer WWW. Publikację możesz rozpocząć, klikając w ikonę globu znajdującą się w głównym menu.

fennec-menu-glowne-publikacja

Czas trwania publikacji zależny jest m.in. od ilości podstron, widgetów czy dodatkowych modułów. O efekcie publikacji zostaniesz powiadomiony stosownym komunikatem.

fennec-publikacja-sukces

W trakcie publikacji, wszystkie utworzone strony oraz umieszczone na nich widgety zostają zapisane do osobnych plików. Ponadto kod źródłowy wszystkich stron zostaje uzupełniony dodatkowymi elementami np. tagami SEO czy modułami np. Google Analytics. W przypadku prowadzenia bloga, publikacji ulegają również wpisy, które zostały oznaczone odpowiednim statusem.

Jeśli prowadzisz blog, możesz potrzebować publikować jedynie najnowsze artykuły, bez konieczności aktualizacji całej strony. Aby to zrobić, kliknij w ikonę globu znajdującą się w głównym menu strony Artykuły. Wszystkie zmiany wprowadzone w artykułach, kategoriach czy tagach, zostaną opublikowane na stronie głównej.