Pierwsze kroki

Po zalogowaniu do panelu administracyjnego ujrzysz podstawowy szablon Twojej strony WWW przygotowany przez autorów systemu. Nie jest on uzupełniony żadnymi widgetami – to Ty zadecydujesz co i w którym miejscu będzie wyświetlane! Ale zanim rozpoczniesz tworzenie własnej strony internetowej, zapoznaj się z głównym menu widocznym w górnej części okna.

fennec-menu-glowne

Fennec

fennec-menu-glowne-podglad

Menu główne składa się z kilku elementów. Pierwszym z nim jest ikona fenka. Kliknięcie w nią spowoduje przełączenie między trybami edycji oraz podglądu tworzonej strony. W trybie edycji, każdy umieszczonych w szablonie widget posiada dodatkowy panel, który udostępnia narzędzia do jego konfiguracji. W trybie podglądu, wszystkie panele zostają ukryte i strona wygląda tak, jak widzieć będzie ją użytkownik końcowy. Zmianie ulega również sama ikona fenka.

Przełącznik strony

fennec-menu-glowne-przelacznik-strony

Kolejnym elementem głównego menu jest przełącznik stron. Pozwala on na szybkie nawigowanie pomiędzy wszystkimi utworzonymi stronami. Lista stron została wyposażona w wyszukiwarkę, która znacznie ułatwia przeszukiwanie w przypadku znacznej liczby stron. Wybranie strony z listy spowoduje automatyczne przejście do trybu edycji wskazanej strony.

Suwak ustawień dodatkowych

W podstawowym trybie edycji, trzecim elementem menu jest suwak, pozwalający na wyświetlenie/ukrycie zaawansowanych operacji dla aktualnie wyświetlonej strony:

fennec-menu-glowne-wybor-jezyka Lista wyboru języka pozwala na zmianę języka, w którym wyświetlana jest strona.
fennec-menu-glowne-edycja-strony Kliknięcie w ikonę ołówka pozwoli na edycję aktualnej strony np. zmianę jej tytułu czy optymalizację pod kątem SEO.
fennec-menu-glowne-usuniecie-strony

Kliknięcie w ikonę kosza pozwali na usunięcie strony z systemu – używaj jej rozważnie!

fennec-menu-glowne-nowa-strona Kliknięcie w ikonę zielonej kartki pozwali na utworzenie nowej strony. Jeśli chcesz wiedzieć jak to się robi, przejdź do rozdziału STRONY.

Artykuły

fennec-menu-glowne-blog

W tym miejscu znajduje się moduł odpowiedzialny za blog. Dokładny opis wszystkich funkcji znajdziesz w rozdziale BLOG.

Galeria

fennec-menu-glowne-galeria Galeria pozwala na zarządzanie plikami przechowywanymi w systemie np. zdjęciami czy plikami dźwiękowymi. Dokładny opis wszystkich funkcji znajdziesz w rozdziale GALERIA.

Zarządzanie menu

fennec-menu-glowne-menu Zakładka ta pozwala na utworzenie nawigacji dla strony internetowej. Dokładny opis wszystkich funkcji znajdziesz w rozdziale MENU.

Dodaj widget

fennec-menu-glowne-widgety Dzięki funkcji dodawania widgetów możesz w dowolny sposób zarządzać tym, co ma być wyświetlane na aktualnej stronie internetowej. Szczegółową instrukcję dodawania widgetów znajdziesz w zakładce WIDGETY.

Wtyczki

fennec-menu-glowne-wtyczki Wtyczki to rozszerzenia, które podpinają się pod wszystkie utworzone strony. Dzięki nim możliwe jest skorzystanie z takich usług jak Google Analytics czy Lightbox.

Publikacja

fennec-menu-glowne-publikacja Ikona globu ziemskiego służy do publikacji strony. Publikacja, to nic innego jak zapisanie całej konfiguracji utworzonych stron i przesłanie na wskazany adres serwer internetowy. Szczegółową instrukcję publikacji strony znajdziesz w zakładce PUBLIKACJA.

Zalogowany użytkownik

fennec-menu-glowne-zalogowany-uzytkownik Informacje o zalogowanym użytkowniku. Kliknięcie w menu rozwinie listę z dodatkowymi elementami systemu np. listą administratorów czy konfigurację skrzynek pocztowych.