Instalacja

Proces instalacji systemu Fennec CMS jest bardzo prosty i nie powinien zająć więcej niż 5 minut.

 1. Pobierz paczkę z naszego działu POBIERZ. Pamiętaj – aktualna wersja oprogramowania pozwoli Ci na korzystanie ze wszystkich funkcji oferowanych przez Fennec CMS.

 2. Rozpakuj paczkę i prześlij na serwer WWW. Możesz w tym celu skorzystać z dowolnego menedżera plików FTP np. FileZilla czy TotalCommander.

 3. Korzystając z przeglądarki internetowej, przejdź do katalogu, w którym znajduje się pobrana i rozpakowana paczka z systemem FennecCMS. Dla przykładu: jeśli adres Twojej strony to www.mojastrona.pl, a pobrana paczka znajduje się w katalogu cms, właściwy adres to www.mojastrona.pl/cms. W oknie przeglądarki wyświetli się strona główna instalatora.
  instalacja-krok-1

 4. Po zapoznaniu się z oknem powitalnym, przejdź do drugiego kroku, w którym system sprawdzi, czy serwer spełnia wszystkie podstawowe wymagania. Wszelkie braki zostaną oznaczone na czerwono.
  instalacja-krok-2
 5. W trzecim kroku instalacji należy podać dane do połączenia z bazami danych. Fennec CMS wykorzystuje dwie bazy, które mogą znajdować się na dwóch oddzielnych serwerach (opcja Baza publikacji na innym serwerze). Pierwsza z nich przechowuje informacje wymagane do prawidłowego funkcjonowania systemu oraz konfigurację utworzonych stron np. ustawienia i położenie widgetów. Druga baza służy do przechowywania informacji, z których korzysta opublikowana strona WWW np. wpisy, pliki czy albumy. Jeśli nie jesteś pewien poprawności wprowadzonych danych, skorzystaj z przycisku Sprawdź poprawność. Instalator spróbuje nawiązać połączenie z bazą danych i poinformuje o rezultacie operacji. Jeśli testowe połączenie powiodło się, kliknij Dalej.
  instalacja-krok-3

 6. Instalator przygotował już skrypt konfiguracyjny, teraz wystarczy wybrać miejsce przechowywania plików (baza danych lub przestrzeń dyskowa) i rozpocząć instalację!
  instalacja-krok-4

 7. Instalator zasilił bazę danych podstawowymi informacjami. Teraz czas na założenie Twojego konta w systemie. Główne konto posiada pełny dostęp do wszystkich funkcji systemu Fennec CMS, dlatego istotne jest zabezpieczenie dostępu dobrym hasłem. Pamiętaj! Hasło możesz zmienić w dowolnym momencie z poziomu panelu administracyjnego.
  instalacja-krok-5

 8. Instalacja zakończona! Prawda, że było to proste? Nie pozostaje teraz nic innego jak zalogować się do panelu administracyjnego Twojej strony internetowej. Zrobisz to, przechodząc pod adres podany po zakończeniu instalacji. Zalecane jest, aby po zakończonej instalacji usunąć katalog install.
  instalacja-krok-6